Zaznacz stronę

Postępowania z zakresu prawa karnego to zawsze sporo stresu i negatywnych emocji dla stron. Sprawy z zakresu prawa karnego, ze względu na swój charakter, wymagają szczególnej uwagi, szybkiego działania i dużego zaangażowania obrońcy. Udział adwokata w sprawie karnej jest tak samo istotny na etapie postępowania przygotowawczego, jak i w sądowym procesie karnym. W czym dokładnie może on pomóc?

Wykwalifikowany adwokat

Sprawy z zakresu prawa karnego nigdy nie należą do łatwych. Złożoność większości przypadków wymaga od adwokata szerokiego i błyskotliwego myślenia, co mogą zapewnić jedynie specjaliści z renomowanych kancelarii. Obrona interesów klienta w przypadku postępowań tego typu bywa bardzo skomplikowana. Wykwalifikowany adwokat, którym jest m.in. prowadzący własną kancelarię Iwona Desperar z Płocka, zaproponuje jednak optymalne rozwiązania, pomagające w uzyskaniu możliwie najkorzystniejszego wyroku sądu. W sprawach karnych dużą rolę odgrywa materiał dowodowy. Jego zebranie we właściwy sposób pozwala zbudować podczas rozprawy pozytywny wizerunek oskarżonego, a poszczególne dowody będą świadczyć na jego korzyść. Ważne jest więc także ich odpowiednie zaprezentowanie i wykorzystanie przed sądem, co nie jest możliwe bez odpowiedniego doświadczenia oraz ogromnej wiedzy z zakresu prawa. Obrońca jest zobowiązany do przedstawiania materiału dowodowego swojemu klientowi i wskazania mu właściwych rozwiązań w celu rozstrzygnięcia merytorycznego. Takie działania adwokata pozwalają też na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Trudne przypadki

Prawo karne dotyczy wielu przewinień, których skutki mogą być zróżnicowane. Niekiedy są to wykroczenia – czyny społecznie szkodliwe. Za ich popełnienie pociągnięty do odpowiedzialności może zostać każdy, kto ukończył 17. rok życia. Do przewidzianych kar za takie czyny należą nagany, grzywny, ale też ograniczenie wolności lub areszt. Warto więc zadbać nawet i w takim wypadku o odpowiednią linię obrony, co może zostać osiągnięte dzięki współpracy z renomowaną kancelarią adwokacką. Jej pomoc jest też nieoceniona w przypadku poważniejszych spraw karnych, które dotyczą popełnienia przestępstwa. Nie muszą to być jedynie postępowania związane z zabójstwem czy ciężkim pobiciem, ale też np. z prowadzeniem samochodu w stanie nietrzeźwym, posiadaniem nieznacznej ilości narkotyków czy paserstwem. Oskarżony ma prawo do ustanowienia swojego obrońcy, co daje mu możliwość skutecznej ochrony swoich interesów. Powinien zaufać w tej kwestii doświadczonemu i wykwalifikowanemu adwokatowi specjalizującemu się właśnie w sprawach z zakresu prawa karnego.