Zaznacz stronę

Niekiedy zdarzają się trudne sytuacje, które swój finałmają na sali sądowej. Niekorzystny wyrok oznacza karę, którą jednak można odroczyć lub nawet zawiesić. Potrzebna jest jednak pomoc renomowanego, doświadczonego adwokata, który specjalizuje się w sprawach karnych wykonawczych. Dzięki jego odpowiedniemu przygotowaniu oraz wiedzy z zakresu prawa możemy uzyskać korzystne rozwiązanie w naszej sprawie.

Kara odsunięta w czasie

Niekorzystny wyrok sądu, skazujący oskarżonego na określoną karę, to bardzo nieprzyjemna sytuacja. Warto wiedzieć, że dzięki odpowiedniej reprezentacji
w postaci wykwalifikowanego adwokata, można jednak wywalczyć korzystne warunki. Jednym ze sposobów pozostania na wolności jest odroczenie wykonania kary. Instytucja ta jest możliwa jedynie wtedy, gdy oskarżony nie zaczął jeszcze kary odbywać. Choroba psychiczna lub inna ciężka choroba zobowiązują sąd do odroczenia wykonania kary, istnieją też inne okoliczności, np. jeżeli skutki wykonywania kary są znaczące dla jego rodziny i utrudniają jej funkcjonowanie. Należy przy tym zauważyć, że każdy przypadek analizowany jest indywidualnie, dlatego tak ważna jest rola obrońcy. Kancelaria adwokata Iwony Desperat z Płocka zajmuje się sprawami karnymi wykonawczymi, dzięki czemu posiada niezbędne doświadczenie, by otrzymać odroczenie wykonywania kary dla swojego klienta. Co ciekawe, jedną z ostatecznych okoliczności prowadzących do odroczenia jest przeludnienie zakładów karnych. Warto też wiedzieć, że o takie prawo nie mogą się ubiegać recydywiści ani skazani na karę pozbawienia wolności dłuższą niż jeden rok.

Zawieszenie wykonania kary

Sąd może udzielić odroczenia nawet kilka razy. W przypadku, gdy łączny jego czas przekroczy jeden rok, można ubiegać się o warunkowe zawieszenie wykonania kary. Istotne jest zachowanie sprawcy po popełnieniu przestępstwa. Jeśli jest ono poprawne, adwokat może wykorzystać ten atut do uzyskania satysfakcjonującego zawieszenia. Warto pamiętać o tym, że sąd dokładnie analizuje wszelkie wnioski, które przedstawia skazany wraz ze swoim obrońcą. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście uzyskania warunkowego zawieszenia wykonywania kary, dlatego warto zaufać jedynie sprawdzonej, renomowanej kancelarii adwokackiej. Wszelkie działania podejmowane w tym zakresie muszą być przemyślane i ostrożne – jeżeli sąd uzna, że skazany uporczywie uchyla się od rozpoczęcia wykonania kary, z pewnością nie przychyli się do prośby o jej zawieszenie. Niezwykle trudno byłoby więc uzyskać satysfakcjonujące, korzystne rozwiązanie bez pomocy profesjonalnego adwokata. Jego wiedza połączona z doświadczeniem w wielu przypadkach stanowi możliwość pozostania na wolności mimo wydanego wyroku skazującego. Warto więc skorzystać z usług renomowanej kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w sprawach karnych wykonawczych.