Zaznacz stronę

Sprawy karne to niełatwe postępowania, dlatego na czas ich trwania należy zapewnić sobie profesjonalną pomoc prawną. W tym celu konieczne jest skorzystanie z usług adwokata specjalizującego się w prawie karnym, który nie tylko udzieli stosownych porad, ale będzie też w stanie reprezentować interesy swojego klienta przed sądem. Kiedy jeszcze w tego typu postępowaniach jest w stanie pomóc dobra kancelaria adwokacka?

Pomoc adwokata Iwony Desperat z Płocka w wielu sprawach

Postępowania z zakresu prawa karnego dotyczyć mogą wielu złożonych kwestii. To bowiem m.in. sprawy związane z przestępstwami gospodarczymi czy korupcyjnymi. Ustalenie winnego wypadku komunikacyjnego także nierzadko znajduje swój koniec na sali sądowej. Występowanie w charakterze oskarżonego wymaga wsparcia w postaci obrońcy – w takiej sytuacji warto postawić na adwokata specjalizującego się w prawie karnym, który będzie pomocny również w przypadku spraw dotyczących przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu czy o tzw. błąd w sztuce lekarskiej.

Zgromadzenie odpowiedniego materiału dowodowego i trafne przedstawienie wniosków przed sądem to zadanie dla specjalisty, dzięki któremu uda się uzyskać satysfakcjonujące rozwiązanie w wielu sprawach z zakresu prawa karnego. Adwokat Iwona Desperat prowadzi własną kancelarię w Płocku, która jest w stanie w tego typu postępowaniach reprezentować nie tylko oskarżonych, ale także pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych. W jaki zatem konkretnie sposób doświadczony adwokat pomoże w sprawach karnych?

Kompleksowe wsparcie prawne

W przypadku konkretnych kwestii dotyczących prawa karnego wszelkie wątpliwości warto rozwiać, decydując się na konsultacje z kancelarią prawną zapewniającą wsparcie w tym zakresie. Udzielanie niezbędnych porad czy sporządzanie pism procesowych to tylko niektóre z czynności wykonywanych przez adwokata – w przypadku spraw karnych może on też przygotować wniosek o wznowienie takiego postępowania. Głównym jednak obszarem działania jest reprezentowanie zarówno skazanych, jak i pokrzywdzonych na wszystkich etapach sprawy karnej.

W przypadku pierwszej grupy działania obrońcy dotyczą m.in. postępowań związanych z odroczeniem wykonania kary pozbawienia wolności, warunkowego zawieszenia takiej kary lub np. udzielenia przerwy w jej wykonywaniu. Z kolei pokrzywdzeni mogą dzięki doświadczonemu adwokatowi skuteczniej dochodzić swoich roszczeń, które nierzadko w sprawach z zakresu prawa karnego mogą dotyczyć także kwestii majątkowych. Pomoc adwokata w takich postępowaniach może oznaczać też przygotowywanie prywatnych aktów oskarżenia. Te najczęściej wystosowywane są w sprawach o znieważenie czy naruszenie nietykalności cielesnej – również i tu doskonale sprawdzi się wsparcie kancelarii adwokackiej działającej m.in. w obrębie prawa